top of page
Фото автораLiliia Dorundiak

НМТ визнано еквівалентом французького бакалаврату. Як українки за кордоном впроваджують інновації


Українці за кордоном


Дев'ять років тому в Парижі створено перший український Науково-освітній центр Epsilon та Міжнародну інноваційну школу, яка є Асоційованою школою при ЮНEСКО. Їх започаткувала науковиця та винахідниця з України, Генеральна інспекторка Міністерства вищої освіти Франції, спеціалістка освіти Ректоратів Парижу та Критею, голова екзаменаційного центру ЗНО (НМТ) у Парижі Лілія Дорундяк.

Учасниками навчального процесу Центру є учні та студенти з України, Франції, Німеччини, Італії, Бельгії, Канади та інших країн. Основою діяльності є проведення міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів та ЗНО (НМТ), а також інші освітні програми.


Українська школа Академії Парижу


А сьогодні Лілія Дорундяк є ще й керівницею Української школи Академії Парижу (Cours de la langue ukrainien à Paris), яку відвідували Перші Леді України та Франції — Олена Зеленська та Бріджит Макрон, а також Прем'єр-Міністр Франції Габріель Атталь, Ректор Парижу Іль-де-Франсе, депутати Ради Європи, видатні науковці, спортсмени, як, наприклад, 8 разовий чемпіон світу та Європи Максим Вершина.


— Особливо активну діяльність школа підтримувала із початку повномасштабного вторгнення. — У 2022 році ми прийняли близько 300 біженців, — розповідає керівниця Української школи Академії Парижу. — Крім того, ми є першою школою, де діти можуть займатися на безоплатній основі.




Також діти Української школи брали участь у засіданні Європейської комісії в Парижі, де проходили дебати з Головою представництва Європейської комісії у Франції Валері Дрезет-Юмез у Palais d'Iéna, а ще готували звернення до депутатів Європарламенту, яке включало такі питання, як Зелена Угода, підтримка економічної та соціальної політики.

Під егідою Посольства України у Франції вихованці школи у Парижі брали участь у багатомовних семінарах EUNIC Paris 2022/2023, які були створені спільно з Institut polonais Paris, Yunus Emre Enstitüsü - Paris, Goethe-Institut Paris, Instituto Cervantes, Institut Liszt Paris / Liszt Intézet Párizs, Institut Culturel Italien de Paris, Institut slovaque de Paris — Slovenský inštitút v Paríži.


— Проводячи час з українськими вчителями,

французькі діти з чотирьох паризьких шкіл

мали можливість дізнатися про українську

мову та Україну, вивчити визначні місця

України, її унікальність та красу,

український національний одяг, народні

танці та особливі національні страви,

— зауважує Лілія Доруняк. — Наприкінці

кожного уроку французькі діти

передавали вітання українцям та бажали Керівник центру Лілія Дорундяк

перемоги і миру Україні. Проєкт дозволив нагороджена відзнакою Президента України,

кожному культурному інституту Посольства України у Франції

долучитися до проведення уроків у  та Українського   народу та Нагородою державних класах на тему «Вступ до від ЮНЕСКО.

 мови та культури країни». Фото: Лілія Дорундяк


ЗНО (НМТ) визнано еквівалентом французького випускного бакалаврату

Через повномасштабне вторгнення українські випускники складали ЗНО за кордоном. І три роки поспіль саме пані Лілія відповідає за організацію цього іспиту у Франції. Варто зазначити, що завдяки її ініціативі український випускний іспит ЗНО (НМТ) визнано еквівалентом французького випускного бакалаврату (ВАС-le baccalauréat général).




Пріоритетними напрямами діяльності Асоціації міжнародного освітнього, наукового та культурного співробітництва, які очолює Лілія, є:


організація партнерства між Францією та іншими країнами;

  • сприяння освітньому та науковому обміну між зацікавленими країнами;

  • зміцнення авторитету України на міжнародній арені;

  • допомога освітянам та вченим у видавництві наукових статей за кордоном, сприяння їх участі в міжнародних науково-практичних конференціях, а також забезпечення стажування з метою підвищення кваліфікації;

  • створенням мультикультурного освітнього середовища;

  • організація міжнародних секцій, які сприяють інтеграції іноземних учнів та студентів у французьку систему освіти.




Фото: Лілія Дорундяк


Довідково: Лілія Дорундяк свого часу написала наукову дисертацію та винайшла пристрій для очищення повітря, ефективність якого досягла 99,9%. Пристрій впроваджують на провідних підприємствах, завдяки чому економія електроенергії становить 30%. Українка є авторкою патенту України на корисну модель. У квітні цього року науково-освітній центр Epsilon.Science avec Lilia Dorundiak, який був заснований Лілією у 2015 році в Парижі, занесений до SchoolAndCollegeListings — світового провідного каталогу шкіл, коледжів, спеціалістів у сфері освіти та інших навчальних закладів галузі, який є комплексною платформою, призначеною для зв’язку студентів, батьків і тих, хто шукає освітні можливості із надійними освітніми закладами.




Городок, City 12 червня 2024 12.40








1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentarios


bottom of page